Při včerejším skládání elektro komponentů v jednom modelu jsem si vzpomněl na tento příspěvek a týká se to konkrétně konektoru JST!
Když si rozkliknu první odkaz a tam si najdu zmiňovaný konektor, je tam napsáno pro proudy do 5A a tento údaj je použitý i jinde, například u popisku zboží samostatně prodávaného konektoru, potud OK.
Ale!
Když si koupím například takovou baterku, která může dát dle údajů výrobce 18A a tam je originálně použity konektor JST do 5A?! To by přeci nemělo fungovat, ale běžně se to používá, i u všemožných jiných výrobců a článků, tak kde je zakopaný pes????
Evidentně papír snese všechno a jsme neustále něčím oblbováni....
Jde o konektor RCY od JST a když se podíváš na doporučení výrobce v technickém listu, nebudeš se stačit divit.
Jde totiž o signálové a nikoliv napájecí konektory.
Když se podíváš do toho PDFka, zjistíš, že výrobce doporučuje max. 3A/250V
Ono to souvisí také s tím, že jde o konektor s crimpovacímí piny a jdou tam zacvaknutím vodiče pouze v rozsahu AWG22 - AWG28 a tam je také zakopáná část psa, nacvaknutelné dráty takové proudy prostě dlouhodobě neunesou.
Má to i výhody, pokud se něco stane a máš baterku koupenou v CZ, můžeš vymáhat škodu od dodavatele.
Ahoj
Jiřího také sleduji, ale to už je jiný level, pro modeláře to nemá moc význam, konektor z Číny pochází každý a jestli je jeden o 16% horší než druhý není moc zajímavé.
To jak si psal o JST konektoru a jeho jmenovité hodnotě přenosu proudu 3A je hodně dobrá a užitečná věc, která může reálně zachránit kupa baterií které jsou v různých kopterách a nejen v nich.
Protože tam jsou baterie na hraně proudů a když se ještě přičte odpor konektoru tak je většinou baterie KO po několika málo startech.